Logo Biblioteki Publicznej Gminy Stare Miasto.
Powróć do: ORKIESTRA I MAŻORETKI

Orkiestra

Orkiestra Staromiejska powstała w kwietniu 2008 roku. Założeniem pomysłodawców było stworzenie orkiestry, która byłaby wizytówką prężnie rozwijającej się gminy oraz danie możliwości rozwoju osobom o uzdolnieniach muzycznych. Dyrygentem orkiestry jest Krzysztof Pydyński, który trzyma pieczę nad tym, żeby wszystko grało jak należy i  żaden dźwięk nie zostal pominięty.

Pierwszy oficjalny pokaz swoich umiejętności Orkiestry miał miejsce na Dniach Staromiejskich w czerwcu 2008 roku. Już po pierwszym występie było wiadomo, że pomysł wypali dając przyjemność zarówno grającym jak i słuchającym. Orkiestra Staromiejska liczy 40 osób i jest najmłodszą orkiestrą w regionie. Poprzez warsztaty ciągle doskonali swoje umiejętności i co roku wprowadza w swoje szeregi nowych muzyków, którym żaden utwór nie jest straszny.

Repertuar orkiestry obejmuje utwory rozrywkowe i transkrypcje muzyki klasycznej na orkiestrę dętą. Swój dorobek artystyczny prezentuje podczas okolicznościowych imprez lokalnych tj. dożynki, Dni Staromiejskie, Dni Sportu, Koncert Noworoczny oraz Dzień Integracji. Orkiestra miała też okazję zaprezentować się w partnerskiej Gminie Mittenwalde w Niemczech. Podrygiwanie nogą czy też głową w rytm muzyki Orkiestry Staromiejskiej jest w pełni uzasadnione i w gminie Stare Miasto nikogo już nie dziwi.

Największym sukcesem orkiestry jest zdobycie I nagrody na VII Wrzesińskim Festiwalu Orkiestr Dętych we Wrześni w roku 2012, nagrody na V Wrzesińskim Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych we Wrześni w 2010 roku, udział w IX Pikniku Orkiestr Dętych w Rychwale, udział w I i II Przeglądzie Orkiestr Dętych w gminie Stare Miasto pn. „Muzyka, obraz, kultura” oraz  Spotkaniu Orkiestr Dętych w Kramsku. 

ORKIESTRA