Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Piątek, 23 lutego 2024
Imieniny: Romana, Izabela, Damian
pochmurno
10°C
Kliknij aby, przetłumaczyć stronę za pomocą Google Tłumacz

Spotkanie DKK Maj

Ocena 0/5

Staromiejski Dyskusyjny Klub Książki działający w Bibliotece Publicznej może poszczycić się kolejnym sukcesem. W „Konkursie na recenzję miesiąca” organizowanym przez Instytut Książki zwyciężyła członkini naszego Klubu pani Wiesława Kozłowska za recenzję książki „Życie Sus” Jonasa T. Bengtssona https://instytutksiazki.pl/aktualnosci,2,wyniki-konkursu-na-recenzje-dkk-za-pierwszy-kwartal-2022-roku,7517.html

Jest to już drugie zwycięstwo pani Wiesławy Kozłowskiej w tym konkursie. Wcześniej została nagrodzona za recenzję książki „Dżosef Jakuba Małeckiego.

Na majowym spotkaniu naszego Klubu przyznaną nagrodę książkową z Instytutu Książki wręczył laureatce dyrektor Biblioteki Jacek Matusiak.

Pani Wiesławie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

Recenzję można przeczytać  na stronie https://www.wbp.poznan.pl/strefa-bibliotekarza/dkk/recenzje-i-cytaty/zycie-sus-jonas-t.-bengtsson/#%C5%BBycie%20Sus%20%E2%80%93%20Jonas%20T.%20Bengtsson

Podczas spotkania klubowicze podzieli się również wrażeniami po przeczytaniu książki „Zdarzyło się w Watykanie. Nieznane historie zza Spiżowej Bramy” Magdaleny Wolińskiej-Riedi. Autorka – znana polska dziennikarka, producentka, tłumaczka i lingwistka opisuje najmniejsze państwo świata – Watykan, w którym spędziła szesnaście lat swego życia. W książce poznajemy dziesięciu świeckich pracowników i mieszkańców Watykanu, którzy opowiadają o swojej pracy i życiu w tym szczególnym miejscu. Dzielą się niezwykłymi historiami, a także swoimi osobistymi spotkaniami z Janem Pawłem II. Ze wzruszeniem mówią o emocjach jakie im wtedy towarzyszyły. Rozmowy przeplatane są osobistymi wspomnieniami autorki co nie do końca klubowiczom się podobało, ale książka jest bardzo ciekawa i przyjemnie się czyta.

 A na następnym spotkaniu 7 czerwca omawiać będziemy „Smażone zielone pomidory” Fannie Flagg.

 

Dorota Wiatrowska

Galeria zdjęć

20220510_163558 20220510_163620 20220510_173809 20220510_173815 20220510_173823_001
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.