Ustawienia

pochmurno

Zimowe półkolonie w bibliotece

Ocena 0/5

Półkolonie organizowane przez Bibliotekę Publiczną Gminy Stare Miasto i GKRPA  to już pewna marka. Dzieci które zdecydują się spędzić ten czas z nami mają zagwarantowane niezapomniane przeżycia. Nie inaczej było podczas pierwszego tygodnia ferii zimowych. Dla 30 dzieci był to czas wypełniony grami, zabawami i wycieczkami. Nie było czasu na nudę. Konkursy, wyprawy do Kina za Rogiem, szaleństw przy fotobudce to był tylko początek. W lesie otaczającym gospodarstwo agroturystyczne Pradolina bawiły się w podchody aby później zasiąść przy ognisku na wspólnym pieczeniu kiełbasek. Zaproszeni przez organizatorów kynoedukatorzy z  Respect Dog Ośrodek Terapii Psów  uczyli  dzieci psiego ABC a ich  psy w terenie pokazały niezwykłe umiejętności tropienia.  To nie były jedyne zwierzęta jakie nasi podopieczni mieli okazje oglądać. Sporo emocji dostarczył widok majestatycznych żubrów w Ośrodku Edukacji Leśnej w Gołuchowie. Położony jest  obok przepięknego zamku gołuchowskiego, który również zwiedziliśmy.

Półkolonie skończyliśmy… 600 metrów pod ziemią.  Ciągnące się kilometrami podziemne korytarze, skrzące się widowiskowo stalaktyt , a nawet grota hrabiego Draculi. Takich mocji dostarczyła Kopalnia Soli w Kłodawie. Niegasnący uśmiech  i gromkie brawa dzieci były dla nas najlepszym dowodem, że to były niezwykle udane półkolonie.